processing...

Valsts atbalsts elektroauto un “plug-in” hibrīdauto iegādei

Tagad jaunu Citroen vai jebkuras markas mazlietotu elektroauto vai plug-in hibrīda iegāde ir ne tikai videi draudzīga un pārdomāta izvēle, bet arī īpaši izdevīgs pirkums, jo jums ir iespēja saņemt valsts finansējumu līdz pat 4500 EUR, kā arī dāvanu no Karlo Motors 1210 EUR vērtībā.

Īsumā par atbalsta programmu 

Virzoties uz Latvijas klimatneitralitāti 2050. gadā un mērķi līdz 2030. gadam panākt vismaz par 55% mazāk siltumnīcefekta gāzu emisiju salīdzinājumā pret 1990. gadu, Ministru kabinets ir apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalsta programmu bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei.

Atbalsta gala saņēmēji būs privātpersonas, kuras pie Karlo Motors kā projekta īstenotāja varēs iegādāties videi draudzīgu auto par zemāku cenu. Programmas ietvaros jauna elektroauto iegādei tiek piešķirts 4500 EUR atbalsts, bet mazlietota elektroauto un „plug-in“ hibrīdauto iegādei - 2250 EUR. Papildus, iegādājoties jaunu elektroauto, Karlo Motors piešķirs dāvanu 1210 EUR vērtībā.

 

Galvenie nosacījumi

  • Valsts atbalsts pieejams tikai privātpersonām
  • Viena privātpersona var iegādāties ne vairāk kā vienu automobili mājsaimniecības locekļu mobilitātes nodrošināšanai
  • Atbalsts pieejams jauniem automobiļiem ar sākuma cenu zem 60 000 EUR (bez PVN), lietotiem virs 5 500 EUR (bez PVN)
  • Iespēja iegādāties gan operatīvajā līzingā, gan finanšu līzingā
  • Pircējam iegādātais auto jālieto vismaz 5 gadus un jānobrauc vismaz 52 000 km
  • Noteikumi paredz papildu atbalstu 1000 EUR  (bez PVN) apmērā par atbalsta saņēmēja īpašumā esoša transportlīdzekļa norakstīšanu, to nododot pārstrādes uzņēmumam

Apskati Citroen elektroauto piedāvājumu un jauno Citroen C5 “plug in” hibrīdu. 

Atbalsts ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās granta programmas daļa, kas paredz valsts atbalstu elektromobiļu un ārēji lādējamu hibrīdu iegādei ar mērķi veicināt siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Atbalsts būs pieejams līdz 2023. gada 31. decembrim vai līdz brīdim, kamēr būs pieejams noteiktais finansējums (10 miljoni eiro). 

Vairāk par VARAM atbalstu un auto iegādes procesu uzziniet šeit.

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA EMISIJAS KVOTU IZSOLES INSTRUMENTS.


/